کاربران واتس اپ هم اکنون می‌توانند تماس‌های ویدیویی گروهی برقرار کنند

دو ماه پیش فیسبوک در جریان برگزاری کنفرانس توسعه‌دهندگان خود موسوم به F8، از اضافه شدن ویژگی‌های جدیدی نظیر تماس صوتی و ویدیویی گروهی به پیام‌رسان واتس اپ خبر داد. حال مسئولین این کمپانی اعلام نموده‌اند که کاربران هم اکنون می‌توانند از  ویژگی تماس‌های ویدیویی گروهی استفاده کنند.

بنابر اعلامیه رسمی شرکت سازنده این پیام رسان، قابلیت تماس‌های گروهی در واتس اپ فعال شده است. بنابراین کاربران هر دو سیستم عامل اندروید و iOS صرف نظر از اینکه در کدامیک از کشورهای جهان حضور دارند، می‌توانند از این قابلیت استفاده کرده و به طور همزمان با ۴ کاربر دیگر به گفتگوی گروهی ویدیویی یا صوتی بپردازند.

کمپانی یاد شده خاطر نشان نموده این ویژگی به صورتی طراحی شده که قادر است با ارتباطات ضعیف شبکه‌‌ی اینترنتی نیز کار کند. بنابراین کاربران هر گوشه‌ دنیا با استفاده از هر نوع شبکه‌ اینترنتی، اگر بتوانند به اینترنت وصل شوند، آنگاه قادر خواهند بود از این قابلیت استفاده کنند.

ضمن اینکه تماس‌های صوتی و ویدیویی گروهی همانند تمامی چت‌های این پلتفرم پیامرسان از رمزگذاری دوسویه بهره می‌برد و و این یعنی تمامی پیام ها، عکس ها، ویدئوها و فایل های صوتی رد و بدل شده با آن توسط هیچکسی غیر از فرستنده و گیرنده قابل دسترس نخواهد بود.

گفته شده که حتی خود واتس اپ و مهندسانش هم امکان مشاهده داده های یاد شده را نخواهند داشت.

چندی پیش مدیر اجرایی واتس اپ از آمار و ارقام این اپلیکیشن سخن گفت و اعلام کرد که این پیام‌رسان هم اکنون ۱.۵ میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد که در هر ۲۴ ساعت، بیش از ۲ میلیارد دقیقه از تماس‌های صوتی و ویدیویی آن استفاده می‌کنند.

بنابراین به نظر می‌رسد جمعیت میلیاردی کاربران این پیام‌رسان از تماس‌های ویدیویی گروهی جدید استقبال مطلوبی به عمل آورند.

نویسنده مطلب: شهرام یزدان پناه

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of