بیشترین مورد های جستجو در گوگل سال ۲۰۱۷

بیشترین مورد های جستجو در گوگل منتشر شد

موتور جستجو گر گوگل با اختلاف زیاد محبوب ترین سایت برای جستجوی مفاهیم ،عکس و ویدئو در جهان است. حالا مدیران این سایت فهرست پرتکرارترین کلمات سرچ شده برای سال ۲۰۱۷ را منتشر کرده اند که خواندن آن جذاب است.

 

رسانه کلیک – گوگل با نزدیک شدن به پایان سال میلادی فهرستی از موضوعاتی که کاربران بیشترین جستجو را برای آنها در گوگل انجام داده‌اند، منتشر کرد. فهرست پرتکرارترین کلمات سرچ شده در گوگل برای سال ۲۰۱۷ بیشتر حول موضوعات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و هنری و ورزشی است و کاربران بیشتر در این موارد به سراغ گوگل رفته‌اند.

 نتایج به دست آمده از کلمات و عباراتی که بیشتر در این موتور جستجوگر محبوب در سال ۲۰۱۷ جستجو شده در واقع نشان می‌دهد که چه موضوعاتی بیشتر مورد توجه مردم سراسر جهان قرار گرفته است.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط گوگل، آمریکایی‌ها در سال ۲۰۱۷ بیشترین جستجو را درباره طوفان مشهور ایرما، تیراندازی خونین لاس‌ وگاس، خورشیدگرفتگی، تام پتی خواننده مشهوری که امسال درگذشت و آرون هرناندز فوتبالیست مشهور آمریکایی که خود را در زندان حلق‌آویز کرد، انجام دادند.

علاوه بر این کاربران بیشترین جستجو را درباره رسوایی‌های اخلاقی بازیگر هالیوودی کوین اسپیسی داشته‌اند.

اما در جستجوهای جهانی در میان گجت ها نام آیفون X جدیدترین و پر سر و صداترین گوشی هوشمند اپل به چشم می‌خورد و در کنار این گوشی، آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس، اپل واچ ۳، سامسونگ گلکسی S8، گلکسی نوت ۸ و همچنین نینتندو سوییچ شاهد بیشترین جستجو در گوگل بوده اند.

نکته جالب توجه درباره جستجوهای امسال در گوگل، استفاده از سؤالاتی بود که با واژه «چگونه» آغاز می‌شد، به طوری که به نظر می‌رسد کاربران علاقه بسیاری به جستجوی روش ها و چگونگی انجام کارها در گوگل داشته اند. سؤالاتی همچون «چگونه خمیر درست کنیم؟» یا «چگونه عینک خورشیدگرفتگی درست کنیم؟» از جمله چندین و چند جستجویی بود که در این موتور جستجو بیشتر از سایرین به ثبت رسیده است.

شایان ذکر است؛ در فهرست پرتکرارترین کلمات سرچ شده در گوگل برای سال ۲۰۱۷ بیت کوین، پدیده‌ای که این روزها رشد بسیاری را شاهد بوده بیشترین آمار جستجو را داشته و کاربران درباره چگونگی خرید و فروش آن به گوگل مراجعه کرده‌اند.

پرجستجوترین فیلم‌های سال ۲۰۱۷ آی‌تی (IT)، زن شگفت‌انگیز (Wonder Woman) و دیو و دلبر (Beauty and the Beast) بودند.

در بین نمایش‌های تلویزیونی، Stranger Things متعلق به نت‌فلیکس در رتبه‌ی بالاتری از ۱۳ Reasons Why و بازیتاج و تخت (game of thrones) قرار گرفت. جالب این است که واکینگ دد جایی در عبارات پرجستجو ندارد که با توجه به افت کیفی این سریال قابل پیش‌بینی بود.

نهایتا موزیکی که بیشترین جستجو در موتور گوگل را به خود اختصاص داده Despacito است.

نویسنده مطلب: شهرام یزدان پناه

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of