قیمت بالای آیفون ۸ تقصیر سامسونگ است!

قیمت بالای آیفون ۸ تقصیر سامسونگ است

اگر شایعات منتشر شده حقیقت پیدا کنند، آیفون بعدی اپل قیمتی بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار خوهد داشت. دلیل این قیمت بالا واقعا چه چیزی می‌تواند باشد؟ پایین آمدن ارزش دلار؟ قابلیت‌های عجیب و غریب؟ یا اینکه انتظارات اپل از خریداران و مخاطبانش بالا رفته است؟ به تازگی پاسخ تازه‌ای برای این سوال شنیده‌ایم: ظاهرا سامسونگ دلیل قیمت بالای آیفون ۸ است.

گفته شده که اپل می‌خواهد برای آیفون‌های سال ۲۰۱۹ سراغ شرکت LG برود.

اخیرا گزارشی از سوی موسسه‌ی آماری KGI Securities منتشر شده است که دلیل قیمت بالای آیفون ۸ را به صفحه‌های نمایش OLED تولید سامسونگ ربط می‌دهد. سامسونگ بازار صفحه‌های نمایش OLED را به دست دارد و قطعات اصلی این صفحه نمایش‌ها توسط ایین شرکت تولید می‌شود. گفته می‌شود سامسونگ صفحه‌های نمایش OLED را با قیمت بالایی به اپل فروخته است و به همین دلیل، اپل هم قیمت گوشی خود را بالا برده است.

بر اساس تخمین شرکت KGI Securities هر صفحه‌ی نمایش OLED برای اپل ۱۲۰ تا ۱۳۰ دلار هزینه دارد، در حالی که هر صفحه‌ی LCD روی آیفون حدود ۴۵ تا ۵۵ دلار بود.

گفته شده که اپل می‌خواهد برای آیفون‌های سال ۲۰۱۹ سراغ شرکت LG برود و صفحه‌های نمایش OLED مورد نیاز خود را از این رقیب سامسونگ خریداری کند.

نویسنده مطلب: رضا جعفریاری

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz