هفدهمین نشست دورهمی نوآورانه در بندرعباس برگزار شد

هفدهمین دورهمی نوآورانه با موضوع برنامه‌نویسی و با حضور جمعی از فعالان حوزه برنامه‌نویسی روز چهارشنبه ۲۷ تیرماه ۹۷ با هدف آشنایی با دانش روز برنامه‌نویسی و با موضوع شروع با فریمورک لاراول در مرکز نوآوری پارک علم و فناوری هرمزگان برگزار شد.

در این دورهمی محمدرضا سالاری ارائه‌ای در مورد فریمورک لاراول ایراد کرد و به معرفی فریمورک لاراول پرداخت و در این خصوص گفت: از ویژگی‌های فریم ورک لاراول، استفاده از بسته‌های نرم‌افزاری از زمان لاراول نسخه ۳ فراهم شد.با این ویژگی می‌توان به راحتی اپلیکیشن‌های تجاری را به وجود آورد. از نسخه ۴ سیستم composerها به لاراول اضافه شد.

وی افزود ORM : نقشه ارتباط بین اشیا یک ویژگی پیشرفته پیاده‌سازی شده از php برای الگوی فعالیت رکوردها در بانک اطلاعاتی است.

او همچنین افزود: ساخت  query از نسخه لاراول ۴ به وجود آمد؛ که امکان دسترسی مستقیم به ORM ها را می‌داد. به جای تایپ مستقیم SQL QUERY ها لاراول این امکان را می‌دهد تا کوئری‌ها با برنامه‌تر ساخته شوند و برای استفاده‌های مجدد ذخیره‌سازی گردند.همچنین مسیریابی بازگشتی که رابطه بین لینک‌ها و مسیرها را تعریف می‌کند. موتور قالب blade که به راحتی چند تا از مدل‌های داده‌ای را با محصول نهایی ویو ترکیب می‌کند.

او در مورد migration ها گفت: کلاس‌هایی با قابلیت ایجاد تغییرات در دیتابیس هستند که وظیفه ایجاد، حذف و تغییر جداول بدون استفاده از کدهای SQL را بر عهده دارند (انجام تمامی موارد در نهایت به وسیله SQL انجام می‌شود منظور در اینجا عدم استفاده از کد SQL برای توسعه دهنده هنگام طراحی مایگریشن است)

دورهمی نوآورانه چهارشنبه ‌عصر دوبار در ماه، در پارک علم و فناوری برگزار می‌شود که برای فعالان حوزه وب، استارت‌آپ ها و علاقه‌مندان به این حوزه‌ها مناسب است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در دورهمی با شماره ۰۷۶۳۳۳۵۰۷۹۴ تماس بگیرند

نویسنده مطلب: محبوبه صادقی

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of