کارگاه آموزشی «تولید محتوا ویژه استارت‌آپ‌ها» برگزار شد

کارگاه آموزشی تولید محتوا ویژه استارت‌آپ‌ها جمعه ۱۹ مردادماه ۱۳۹۷، با هدف توانمندسازی استارت‌آپ‌ها و به همت مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کارهای نوپای فاوا واحد هرمزگان در سالن کنفرانس پارک علم و فناوری هرمزگان برگزار شد.

مجید امانی مدرس کارگاه تولید محتوا گفت: تولید محتوای با کیفیت باعث می‌شود که رتبه وب‌سایت شما به طور چشمگیری افزایش پیدا کند. برای همین اکثر مدیران وب‌سایت‌ها یکی از بخش‌های خود را به تولید محتوا اختصاص داده‌اند و سعی می‌کنند که بلاگ نویسان با تجربه‌ای را در این زمینه استخدام کنند.

داشتن یک وب‌سایت پربازدید، اتفاقی نیست.نمی‌توان انتظار داشت وب‌سایت و یا وبلاگی را راه‌اندازی کنیم و به خودی خود آن وب‌سایت و یا وبلاگ بازدید زیادی داشته باشد.

مجید امانی گفت: فراموش نکنید که فقط پنج ثانیه برای نگه‌داشتن مخاطب در سایت فرصت دارید.عنوان خوب، تصویر، ویدیو، استفاده از کلید واژه‌های مورد نظر مخاطب و یک مقدمه طوفانی از مواردی هستند که باید به آنها توجه کنید.

او افزود: به دو دلیل کپی برداری، امری کشنده در تولید محتوا است. خواننده ای که با محتوای کپی شده روبرو می‌شود، برای دفعه آینده به سراغ سایت شما نخواهد آمد. و تولید محتوا کپی شده می‌تواند منجر به مرگ سئو سایت شود.

او همچنین عنوان کرد که یکی از مشکلات اصلی این بلاگ نویسان، ایجاد محتوای مناسب با کسب و کار می‌باشد. محتوای تولید شده می‌تواند به چهار نوع تصویر، ویدیو، پادکست، متن باشد اما از نظر مخاطب پادکست و ویدیو بهتر است و شما باید محتوای خود را مطابق با نظر مخاطب خود تولید کنید. در مورد شناخت سلیقه‌ مخاطب نتایج بسیاری وجود دارد که قبل از تولید محتوا و با توجه به آمار ارایه شده باید محتوا تولید شود.

پرسونای خریدار باید فردی باشد که شما تلاش‌های محتوایی خود را انجام‌ می‌دهید تا بیشترین کمک را به آنها بکنید.برای اینکه تصویر کسی که هست (پرسونا) را بسازید، به فرد یک نام دهید و مهمترین ویژگی‌های مهم مربوط به کسب‌و‌کار خود را بنویسید.این طراحی شخصیت به عنوان پایه و اساس پرسونای شما عمل می‌کند.

محتوای خوب باعث می‌شود که مخاطب زمان بیشتری را در سایت شما بگذراند و اعتمادش جلب شود. او گفت هدف از تولید محتوا  جذب ترافیک، فروش مستقیم محتوا، فروش محصول و… است.

از مزایای محتوای مناسب می توان به بازگشت مجددد بازدید کننده‌ها، جلب اعتماد مخاطب، ارتقای سطح آموزشی درون سازمانی، احتمال کسب رتبه‌های بالا در موتورهای جستجو اشاره کرد.

نویسنده مطلب: محبوبه صادقی

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of