کارگاه طراحی سریع وب‌سایت با سیستم مدیریت محتوا برگزار شد

کارگاه آموزشی «طراحی سریع وب‌سایت با سیستم مدیریت محتوا» پنج‌شنبه و جمعه ۱۱ و ۱۲ مرداد ماه ۱۳۹۷ به مدت دو روز ، از سوی مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌و‌کارهای نوپای فاوا در سالن کنفرانس پارک علم و فناوری هرمزگان برگزار شد.

این کارگاه در تکمیل مباحث کارگاه کاربرد CMS درکسب‌و‌کارهای اینترنتی، برای توانمندسازی تیم‌های استارت‌آپی و کسب‌و‌کارهای نوپا، و مستقل شدن آنها برای طراحی سریع وب‌سایت برگزار شد.

حسین رییسی مدیر مرکز نوآوری پارک علم و فناوری هرمزگان و مدرس کارگاه، ابتدا مقدمه‌ای در مورد انواع سیستم‌های مدیریت محتوا و مقایسه‌ آنها با یکدیگر ارایه کرد و گفت: برای راه اندازی وبسایت می توانید توسط نرم افزارهای مختلفی سایت خودتان را راه اندازی کنید.

وی به توضیح سیستم مدیریت محتوای wordpress پرداخت و گفت: امروزه هر کسب‌و‌کار نیازمند یک بستر وب‌سایت است و کسب‌و‌کارهای نوپا اگر بخواهند به حیات خود ادامه دهند نیازمند بستری آنلاین هستند.

کارگاه طراحی وب‌سایت به صورت عملی برگزار شد و در پایان هر یک از افراد شرکت‌کننده‌ در کارگاه قادر بودند وب‌سایت دلخواه خود را طراحی کنند و تغییراتی روی آن انجام دهند.

ساختار پوسته و قالب در سایت وردپرس، طراحی سایت بر روی شبکه داخلی، مدیریت نظرات و کاربران در وردپرس، ساختار افزونه‌ها و کار با آن‌ها در وردپرس، ساخت انواع فرم‌ها بر روی وردپرس، انتقال سایت از شبکه داخلی به اینترنت و بلعکس از جمله سرفصل‌های این کارگاه بود که تمامی مطالب در دو روز و چهار نوبت برگزار شد.

نویسنده مطلب: محبوبه صادقی

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of