نفرات برگزیده هجدهمین رویداد ایده شو هرمزگان معرفی شدند

به گزارش روابط عمومی مرکز نوآوری پارک علم و فناوری استان هرمزگان، هجدهمین رویداد ایده شو هرمزگان با محوریت برق، الکترونیک و مخابرات، در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، ازساعت۹ الی۱۲، با همکاری دانشگاه فنی و حرفه ای شهید کرانی برگزار شد.

این رویداد با حضور دکتر صادق صمصام پور (کارشناس نظارت و ارزیابی مرکز رشد پارک علم و فناوری هرمزگان)، مهدی کریمی حاجی‌خادمی( معاونت آموزشی و پژوهشی دانشکده فنی شهید کرانی بندرعباس) برگزار گردید.

در مرحله اول از هجدهمین ایده شو هرمزگان، ۱۴ نفر از ایده پردازان به ارائه ایده خود پرداختند.

ایده ها عبارتند از :(سطل زباله هوشمند، موتور الکتریکی،  استفاده از بلاک چین، کلاه کاسکت کولردار، هوشیار سنج راننده،  اندازه زن ژله ای،  دستگاه تولید آب،  هوشمند سازی محیط شهری، توربین تولید برق، حرکت چرخشی برق، حذف سیم از خودرو، تبدیل رطوبت هوا به آب، چراغ راهنمای هوشمند، کنترل آبگرمکن)

از میان ایده های ارائه شده، شش ایده به مرحله بعد راه یافت.

شش ایده برتر در مرحله دوم عبارتند از: (سطل زباله هوشمند، اندازه زن ژله ای، کلاه کاسکت کولردار، حذف سیم از خودرو،  دستگاه تولید آب، توربین تولید برق)

در مرحله پایانی و پس از رای داوران ایده سطل زباله هوشمند از محمدباقر پالاهنگ، ایده اندازه زن ژله ای از صمد سبحان زاده و ایده کلاه کاسکت کولردار  از نوید پورکارجدید به ترتیب اول تا سوم شدند. و به سه ایده منتخب داوران، به رسم یادبود جوایز همراه با لوح تقدیر اهداء شد.

گفتنی است :

ایده ها با توجه به معیارهایی ازجمله: نوآوری، جذابیت و شفافیت ایده، کاربردی و قابل تجاری سازی، ارائه خوب و رعایت زمان، ارزیابی می شوند.

ایده شو یک رویداد جالب کارآفرینی است در این رویداد به افراد این امکان داده می‌شود تا در محیطی دوستانه به بیان ایده‌های نوآورانه خود بپردازند و ضمن کسب مهارت‌های ایده پردازی و ارائه ایده، ایده‌های خود را در بوته نقد برای بهبود آن‌ها و مبنا قرار گرفتن برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار نوپای موفق قرار دهند.

به این صورت که شرکت کنندگان پس از ثبت نام، ایده‌های خود را برای داوران و شرکت کنندگان در مدت زمان محدود و کوتاهی بیان می‌کنند، پس از رآی‌گیری ایده‌های برتر انتخاب شده و به آنان جوایزی اهدا می‌شود.

 

نویسنده مطلب: محبوبه صادقی

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of