[گالری عکس] توکیو گیم شو ۲۰۱۷

نمایشگاه بازی توکیو یا همان Tokyo Game Show، بزرگترین رویداد صنعت بازی ژاپن و سومین نمایشگاه بزرگ بازی سال در دنیا است. امسال هم توکیو گیم شو با غرفه‌های زیبا و بزرگ بازگشته است. با این حال مثل همیشه اتفاقات عجیب و غریب ژاپنی بیش از هر چیز در توکیو گیم شو خودنمایی می‌کنند.

بدون شک بزرگترین اتفاق در توکیو گیم شو ۲۰۱۷، برگزاری کنفرانس سونی به مناسبت این رویداد بود. بیشتر بازی‌ها در کنفرانس سونی معرفی شدند و نمایش کامل آن‌ها به خود نمایشگاه سپرده شد.

توکیو گیم شو ۲۰۱۷ به مدت چهار روز، از روز ۲۱ سپتامبر تا ۲۴ سپتامبر برگزار شده بود. بیش از ۲۵۰ هزار نفر هم در این نمایشگاه شرکت کردند.

سفر به نمایشگاه بازی توکیو کار راحتی نیست. از شما دعوت می‌کنیم تا با دیدن گالری زیر، با حال و هوای نمایشگاه بازی توکیو ۲۰۱۷ بیشتر آشنا شوید.

درب ورودی توکیو گیم شو با پوستر بازی The Evil Within 2 به شما خوشامد می‌گوید. احتمالا متوجه شده‌اید که بازی در ژاپن اسمش Psycho Break 2 است. کاملا واضح است که «شینجی میکامی»، کارگردان این بازی، قصد داشته با این حرکت طعنه‌ای به کپ‌کام و رزیدنت اویل بزند.

امسال توکیو گیم شو ۱۱ سالن مختلف داشت. این فقط یکی از سالن‌هاست. اگر فکر می‌کنید نمایشگاه خلوت است، باید به این موضوع اشاره کنیم که این تصاویر مربوط به دو روز اول هستند که فقط رسانه‌ها و فعالان صنعت بازی از نمایشگاه بازدید کردند.

از محبوب‌ترین شرکت بازی‌سازی ژاپنی شروع می‌کنیم: کونامی!

کونامی کیوسک‌هایی در غرفه خود داشت که افراد در آن‌ها نسخه‌ی واقعیت مجازی Zone of the Enders 2 را بازی می‌کردند. این بازی را هم کوجیما سال‌ها پیش برای کونامی ساخته بود.

این همه یکی از غرفه‌داران کونامی است که خودش را به شکل شخصیت همان بازی Zone of the Enders 2 در آورده. توکیو گیم شو پر است از افرادی که با لباس شخصیت‌های مورد علاقه‌شان به نمایشگاه آمده‌اند.

غرفه پلی‌استیشن در تمام نمایشگاه و رویدادهای صنعت بازی دنیا، حسابی بزرگ است. نمی‌توان کل غرفه را به هیچ وجه در یک عکس نشان داد.

از اولین اتفاقاتی که فقط در ژاپن می‌بینید: سونی عده‌ای را استخدام کرده بود تا تمام روز بدون حرکت در پشت این شیشه‌ها بایستند! البته اگر زیاد به آن‌ها توجه می‌کردید، در رباتی‌ترین حالت ممکن دستی برای‌تان تکان می‌دادند.

تلاش سونی برای شبیه‌سازی فروشگاه‌های ربات بازی دیترویت واقعا ستودنی است.

هنوز هم تصور اینکه این افراد باید تمام روز بایستند و تکان نخورند، برای‌مان سخت است.

ژاپنی‌ها عاشق مجموعه‌ی Monster Hunter هستند و جدیدترین قسمت این مجموعه هم حضوری بزرگ در توکیو گیم شو داشت. هم در کنفرانس سونی، هم در غرفه‌ی سونی و هم در غرفه‌ی خود کپ‌کام.

اگر Monster Hunter بازی کرده باشید بدون شک این کمپ برای‌تان آشنا خواهد بود.

باورمان نمی‌شود بازی Battlegrounds در ژاپن هم گرفته است. صد کامپیوتر در توکیو گیم شو کنار هم قرار داده شده بود تا افراد با یکدیگر PUBG بزنند

 

تمام عکس‌هایی که تا الان از نمایشگاه دیدید، بازدید عموم را نشان نمی‌داد. نمایشگاه در روز بازدید عمومی این قدر شلوغ شد!

نویسنده مطلب: فاطمه همتی

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of