هوندا از موتور سیکلتی رونمایی کرد که با باد شارژ می شود

هوندا را می توان در زمینه موتورسیکلت یکی از برندهای بزرگ دانست و تاکنون توانسته عملکرد بالایی از خود نشان دهد. در نمایشگاه EICMA میلان ایتالیا این کمپانی از محصولی قابل توجه که موتورسیکلت کانسپت CB4 Interceptor بوده و از انرژی باد قدرت می گیرد، رونمایی کرد.

این موتورسیکلت از پلتفرمی بهره می برد که برای آزمایش نمونه های اولیه در فناوری متناسب بوده و مورد استفاده قرار می گیرد. البته پس از انجام تست کمپانی می خواهد به تولید نهایی و انبوه این موتورسیکلت بپردازد. یک پلتفرم مفهومی چون CB4 همانند Interceptor فعلی محدودیتی در تولید نخواهد داشت.

طراحی CB4 Interceptor که در میلان به نمایش درآمده زیرا کار تحقیق و توسعه هوندا در رم انجام می گیرد. نسخه اصلی CB4 concept ابتدا در EICMA 2015 رونمایی شد، حال CB4 2017 با طراحی Neo Sports Café موجب افزایش استقامت اسپرت مدل شود. طراحی مدل جدید ترکیبی از طرح cafe مسابقه ای و enduro استایل بوده که طراحی جالبی را رقم زده است. تیم تحقیق و توسعه هوندا از ترکیب رنگی ساده ای بهره گرفته است.عناصر انرژی سبز موجود در این موتورسیکلت توسط توربو فَنی که توسط نور چراغ های چندگانه احاطه شده، انجام می گیرد. هنگامی که موتورسیکلت در حال حرکت است فن به حرکت در می آید و انرژی جنبشی را به وجود خواهد آورد. از این رو قدرت وارد شده توسط افراد به این موتور در بالای مخزن بنزین به نمایش در می آید. وجود صفحه نمایش لمسی اجازه خواهد داد تا افراد به اطلاعات تنظیماتی مختلفی دسترسی پیدا کند.اسفانه هوندا توضیحی درباره نحوه عملکرد انرژی باد این موتور توضیحی ارائه نداد اما احتمال می رود سیستم ذخیره انرژی بادی در کار باشد، در غیر این صورت موتور از حرکت متوقف خواهد شد. موتورسیکلت مفهومی CB concept اصلی که در نمایشگاه EICMA 2015 رونمایی شد شباهتی به CB Interceptor فعلی دارد  که از جمله باید به سیستم اگزوز، موتور، ترمز و برخی دیگر اشاره داشت.هوندا تنها شرکتی نیست که از ساختار توربین در موتور خود بهره می گیرد. موتورسیکلت منحصربفرد Bandit9 نیز شامل توربین هایی در اطراف موتور می شد که موجب خنک کردن موتور ۱۲۵ سی سی سوپراسپرت ۱۹۶۷ هوندا می شد

نویسنده مطلب: صدیقه طاهری

کارشناس فناوری اطلاعات IT سفیر مرکز نوآوری پارک علم و فناوری هرمزگان در شهرستان سیریک

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of