نشست دورهمی نوآورانه بندرعباس برگزار شد

نشست دورهمی نوآورانه بندرعباس با موضوع بوم مدل کسب و کار، با حضور جمعی از فعالان حوزه استارت‌آپ‌ها، چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه ۹۷ با هدف آشنایی تیم‌های استارت‌آپی با نحوه پر کردن بوم مدل کسب‌و‌کار، در سالن کنفرانس پارک علم و فناوری هرمزگان برگزار شد.
در این دورهمی پارسا شرفی یکی از فعالان حوزه استارت‌آپ‌ها و بنیان‌گذار استارت‌آپ کیوآر گردی در ابتدا به توضیح مختصری از بوم مدل کسب‌و‌کار پرداخت و هر یک از قسمت‌های آن را به اختصار توضیح داد.
او عنوان کرد: بوم مدل کسب و کار (Business Model Canvas) ابزاری مدیریتی و کارآفرینانه است که به شما اجازه می‌دهد مدل کسب و کار خود را توصیف، طراحی و اختراع کرده یا  آن‌ را به چالش کشیده و یا در آن چرخش ایجاد کنید.
وی همچنین افزود: با وجود بوم کسب‌و‌کار  تیم شما می‌تواند شناخت بهتری از مدل و چشم‌انداز کسب‌و‌کار شما داشته باشد. همچنین با استفاده از این بوم می‌توان به راحتی مدل را تغییر داد و تمامی تاثیرات را در مدل یک‌ صفحه‌ای تغییر داد.
شرفی سپس اجزای ۹ گانه بوم مدل کسب‌وکار را معرفی و در خصوص هر یک از آن بخش‌ها‌ توضیح داد. بخش مشتریان، ارزش پیشنهادی، کانال‌های توزیع، ارتباط با مشتریان، جریان درآمد، فعالیت‌های اصلی، منابع اصلی، شرکای کلیدی، ساختار هزینه از بخش‌های بوم مدل کسب‌و‌کار هستند.
پس از آن یک بوم مدل کسب‌و‌کار در اختیار هر یک از شرکت‌کنندگان قرار گرفت، سپس هر یک از افراد به پر کردن بوم مدل کسب‌و‌کار خود با توجه به توضیحات ارائه شده پرداختند و چند نفر از آنها نیز مدل کسب‌و‌کار خود را ارائه کردند، پس از ارائه نیز هر یک از افراد، در مورد اصلاحات و کاستی‌های طرح ارائه دهنده نظرات خود را اعلام می‌کردند.
در پایان نیز تیم‌ها و افراد شرکت‌کننده به بحث و تبادل نظر در خصوص بوم مدل کسب‌و‌کار پرداختند.
دورهمی نوآورانه چهارشنبه ها از ساعت ۱۷ الی ۱۹ در پارک علم و فناوری برگزار می‌شود، علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۳۳۵۰۷۹۴-۰۷۶ تماس بگیرند.

 

نویسنده مطلب: محبوبه صادقی

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of