مشکلات اصلی استارتاپ ها و راه حل های آن برای رفع موانع

مشکلات اصلی استارتاپ‌ها و راه حل آن

فقدان منابع مالی

جریان نقدی برای زنده ماندن یک استارتاپ بسیار ضروی است. یکی از چالش‌های کلیدی که امروزه کسب و کارهای کوچک به آن دست و پنجه نرم می‌کنند مربوط به مسائل مالی است. استارتاپ‌ها معمولا برای اینکه بتوانند درآمد بالایی کسب کنند، نیاز به صرف هزینه‌های بالایی هم دارند؛ مثلا باید به کارمندان حقوق بدهند، هزینه محل کار را فراهم کنند، به پیمانکاران پرداخت کنند و … . به همین علت کارآفرینان به دنبال این هستند که منابع مالی کافی برای جلو رفتن را فراهم کنند.

راه حل

به عنوان یک راه حل تایید شده، اولین راه حل برای نجات پیدا کردن از این مشکل، حداقل کردن هزینه‌ها است. استفاده از پیش فاکتور برای قرارداد هم می‌تواند به کم کردن هزینه‌‌ها کمک کند. همچنین پرداخت دیجیتال باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها خواهد شد. از همه مهم‌تر تامین اعتبار برای هر کسب و کار قبل از شروع آن است؛ باید بدانید برای زنده ماندن کسب و کارتان نیاز به چه مقدار منابع دارید و در آخر، استفاده از نرم‌افزارهای حسابداری می‌تواند به شما در مدیریت بهتر حساب‌ها کمک کند.

طرح تجاری ضعیف

طرح تجاری مناسب یکی از اصلی‌ترین علل موفقیت استارتاپ‌ها به شمار می‌رود. علت اصلی شکست بسیاری از استارتاپ‌ها در سال‌های اولیه، نبود یک طرح کسب و کار مناسب است؛ چرا که آن‌ها نمی‌توانند به صورت موثر در چالش‌ها و مشکلات عمل کنند. حتی اگر استارتاپ‌ها ایده‌های نوآورانه و قوی داشته باشند، بدون داشتن یک طرح کسب و کار بلند مدت محکوم به شکست یا تغییرات مداوم هستند.

راه حل

قبل از راه‌اندازی یک استارتاپ، بسیار مهم است که تامین کننده‌ها و رقبا تحقیق و بررسی شوند. این یک رویکرد جامع است که با نوشتن یک طرح تجاری مناسب بتوانید بیان کنید کسب و کار شما دقیقا چه کاری قرار است انجام دهد، در چه بازاری قرار است فعالیت کند، چه خدماتی قرار است ارائه دهد و چگونه قرار است درآمدزایی کند.

نویسنده مطلب: صدیقه طاهری

کارشناس فناوری اطلاعات IT سفیر مرکز نوآوری پارک علم و فناوری هرمزگان در شهرستان سیریک

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of