مستندی از یازدهمین ایده شو هرمزگان

نفرات برتر یازدهمین ایده شو هرمزگان (ابوموسی) با موضوع شهر ایده آل معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی مرکز نوآوری پارک علم و فناوری هرمزگان، این رویداد با همکاری پژوهش سرای دانش آموزی ابوموسی توسط مرکز نوآوری پارک علم و فناوری هرمزگان برگزار شد.

این رویداد در دو بخش بزرگسالان و دانش آموزان برگزار گردید. که ایده پردازان هرکدام به ترتیب سه دقیقه فرصت ارائه ایده داشتند.

(عنوان ایده ها عبارتند از: توسعه گردشگری دریایی(ورزشهای دریایی) ، مکان برای بازی های شنی ، نصب ایستگاه ستاره شناسی ، آسفالت خودترمیم ، کارت شهروندی یا توریستی ، مارکر هوشمند ، پیست چند منظوره ، تپه شنی را گسترش دهند ، ساختمان ضد زلزله ، نصب آهنربا بر روی توربین های بادی ، سامانه پروازی جزیره ، کاشت کاکتوس برای دفع اشعه های مضر ، ایستگاه مطالعه ، استفاده از فضای خالی شهر ، جایگاه سوخت برای کشتی ها.)

از میان پانزده ایده های مطرح شده در مرحله اول، سه نفر بزرگسال و پنج نفر دانش آموز به عنوان ایده های برتر انتخاب شدند.

که ایده ها عبارتند از: ( گروه بزرگسالان: مکانی جهت بازی های شنی ، نصب ایستگاه ستاره شناسی ، توسعه گردشگری دریای یا ورزش های دریای) ، (گروه دانش آموزی: گسترش تپه های شنی ، کاشت کاکتوس برای دفع اشعه های مضر ، پیست چند منظوره ، ایستگاه مطالعه ، جایگاه سوخت برای کشتی ها)

در مرحله دوم سه نفر گروه بزرگسالان به دفاع از ایده خود در مدت زمان یک دقیقه پرداختند و بعد از آن به مدت چهار دقیقه به پرسش و پاسخ داوران جواب دادند.

در مرحله سوم که اخرین مرحله از یازدهمین ایده شواستانی  می باشد با رای هیات داوران  ایده های زیر به عنوان ایده برتر شناخته شدند، که به ترتیب :نفر اول:  مرضیه حسین زاده(مکانی جهت بازیهای شنی)    نفر دوم: فریناز چمنی (کاشت کاکتوس برای دفع اشعه های مضر)نفر سوم: مهلا بارگاهی(پیست چند منظوره)   نفر چهارم: حدیث رستگار مقدم(ایستگاه مطالعه)    نفر پنجم: ابوالفضل خسروانی(جایگاه سوخت برای کشتی ها) می باشند. و در پایان به نفرات برترجوایزی اهدا شد .

   

 

گفتنی است :

ایده ها با توجه به معیارهایی ازجمله: نوآوری، جذابیت و شفافیت ایده، کاربردی و قابل تجاری سازی، ارائه خوب و رعایت زمان، ارزیابی می شوند.

ایده شو یک رویداد جالب کارآفرینی است در این رویداد به افراد این امکان داده می‌شود تا در محیطی دوستانه به بیان ایده‌های نوآورانه خود بپردازند و ضمن کسب مهارت‌های ایده پردازی و ارائه ایده، ایده‌های خود را در بوته نقد برای بهبود آن‌ها و مبنا قرار گرفتن برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار نوپای موفق قرار دهند.

به این صورت که شرکت کنندگان پس از ثبت نام، ایده‌های خود را برای داوران و شرکت کنندگان در مدت زمان محدود و کوتاهی بیان می‌کنند، پس از رآی‌گیری ایده‌های برتر انتخاب شده و به آنان جوایزی اهدا می‌شود.

 

 

 

نویسنده مطلب: فاطمه همتی

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of