مستندی از سیزدهمین ایده شو هرمزگان

نفرات برتر سیزدهمین ایده شو هرمزگان (رودان) با موضوع جلوگیری از آتش سوزی باغات و منازل معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی مرکز نوآوری پارک علم و فناوری هرمزگان، این رویداد با همکاری پژوهش سرای دانش آموزی شهید علی محمدی و هنرستان کشاورزی رودان توسط مرکز نوآوری پارک علم و فناوری هرمزگان برگزار شد.

صفایی مدیر آموزش و پرورش رودان گفت: ایده شو رویدادی است که به افراد فرصت می دهد تا با بیان ایده خود در بازه زمانی ۳ دقیقه بتوانند ایده خود را از لحاظ عامه پسند بودن برای حضار و قانع کننده بودن برای داوران فنی و فعالان اقتصادی جهت راه اندازی یک کسب و کار بسنجد و در کنار دوستان خود با ایده های نو دیگران آشنا و شبکه ای از دوستان و متخصصان برای ارتباطات آتی خود ایجاد کنند.

مدیر آموزش و پرورش رودان عنوان کرد: در این ایده شو از بین ۱۷۱ ایده ارائه شده به سه ایده برتر جوایزی اهدا شد، هدف از برگزاری این ایده شو گسترش فرهنگ نوآوری و خلاقیت، تقویت توان ارائه ایده های خوب و شکستن سد محافظ کاری در خلاقیت، توسعه نقش پارک علم و فناوری استان به عنوان سازمان حامی طبقه خلاق و فناور کشور، ایجاد فرصت شکل گیری کسب و به کارگیری ذهن خلاق وپویای دانش آموزان  برای جلو گیری و مهار آتش سوزی ها و کاهش اثرات مخرب ویرانگر آن می باشد.

مرحله اول از میان ۱۷۱ ایده، ده ایده برتر (با انتخاب داوران)  هرکدام به ترتیب سه دقیقه فرصت ارائه ایده داشتند.

عنوان ده ایده برتر عبارتند از: (سیستم آب فشان اتوماتیک ، از بین بردن علفهای هرز در باغات با محلول صابون و نمک ، جلوگیری از آتش سوزی در منازل با قطع نشت گاز ، تسریع در خاموش کردن آتش در منازل ، پمپاژ با استفاده از لوله های آب افشان ، استفاده از دستگاه های هشدار دهنده ، مهار آتش سوزی باغات ، آژیر هوشمند ، باران خاموش ، چه کارکنیم که باغ آتش نگیرد)

در مرحله دوم، از میان ده ایده ، پنج ایده برتر به انتخاب داوران محترم،به دفاع از ایده خود در مدت زمان یک دقیقه پرداختند و بعد از آن به مدت چهار دقیقه به پرسش و پاسخ داوران جواب دادند.

که ایده ها عبارتند از:( سیستم آب فشان اتوماتیک ، پمپاژ با استفاده از لوله های آب افشان ، مهار آتش سوزی باغات ، آژیر هوشمند ، باران خاموش)

در مرحله سوم که اخرین مرحله از سیزدهمین ایده شواستانی  می باشد با رای هیات داوران  ایده های زیر به عنوان ایده برتر شناخته شدند، که به ترتیب:

نفر اول: حسین دستوری(باران خاموش)    نفر دوم: عبدالعلی خاکسار( مهار آتش سوزی باغات)     نفر سوم: محبوبه بینا(سیستم آب فشان اتوماتیک)می باشند. و در پایان به نفرات برترجوایزی همراه با لوح تقدیر و تندیس سیزدهمین رویداد اهداء شد .

 

         

  

گفتنی است :

ایده ها با توجه به معیارهایی ازجمله: نوآوری، جذابیت و شفافیت ایده، کاربردی و قابل تجاری سازی، ارائه خوب و رعایت زمان، ارزیابی می شوند.

ایده شو یک رویداد جالب کارآفرینی است در این رویداد به افراد این امکان داده می‌شود تا در محیطی دوستانه به بیان ایده‌های نوآورانه خود بپردازند و ضمن کسب مهارت‌های ایده پردازی و ارائه ایده، ایده‌های خود را در بوته نقد برای بهبود آن‌ها و مبنا قرار گرفتن برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار نوپای موفق قرار دهند.

به این صورت که شرکت کنندگان پس از ثبت نام، ایده‌های خود را برای داوران و شرکت کنندگان در مدت زمان محدود و کوتاهی بیان می‌کنند، پس از رآی‌گیری ایده‌های برتر انتخاب شده و به آنان جوایزی اهدا می‌شود.

 

 

 

 

نویسنده مطلب: فاطمه همتی

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of